Korte films van Ana Vaz: een introductie
Afgelopen evenement
Geannuleerd
Uitgesteld
28 Apr.'26
- 19:00
In aanwezigheid van de regisseur
Het betreden van de cinema van Ana Vaz vraagt om een volledige openheid van de zintuigen, aangezien haar werk uitnodigt om de wereld op een andere manier waar te nemen. Door tegelijkertijd het verleden en het heden te benaderen, en haar camera zowel op het zichtbare als het onzichtbare te richten, opent Ana Vaz perspectieven op mogelijke toekomsten. Het programma van deze eerste avond met de cineaste is opgevat als een introductie tot haar artistieke en filmische praktijk, die nauw verweven is met de reflecties die haar blik op de wereld vormgeven.
Ana Vaz, Apiyemiyekî? (2019)
16mm-film, kleur, geluid, 27 min 23 sec
Een archief van tekeningen die door de Waimiri-Atroari werden gemaakt tijdens hun eerste ervaring met alfabetisering vormt een collectief visueel geheugen van hun leerproces, hun perspectief en hun territorium, en documenteert tegelijkertijd hun ontmoeting met de zogenoemde ‘beschaafde mens’.
Ana Vaz, Há Terra (2016)
16mm-film, kleur, geluid, 12 min 37 sec
“HÁ TERRA! is een ontmoeting, een jacht, een diachronisch verhaal over kijken en worden. Als in een spel, als in een achtervolging, beweegt de film zich tussen personage en land, land en personage, roofdier en prooi.” Zo beschrijft Ana Vaz haar cinematografisch gedicht, opgenomen op 16mm.
Ana Vaz, A Idade da Pedra (2013)
16mm-film, kleur, geluid, 29 min
Een reis naar het verre westen van Brazilië brengt ons naar een monumentale, versteende structuur in het hart van de savanne. Geïnspireerd door de epische bouw van de stad Brasília herdenkt de film deze geschiedenis vanuit een ander perspectief. Aan de hand van geologische sporen die ons naar dit monument leiden, graaft de film een verhaal van exploratie, profetie en mythe op.
Ana Vaz, Pseudosphynx (2020)
16mm-film, kleur, geluid, 8 min
Pseudosphynx is de wetenschappelijke naam van de vuurrupsen die binnenkort vlinders zullen worden, of, zoals ze in de volksmond (en als goed voorteken) worden genoemd: heksen. Deze ‘boterheksen’ worden met uiteenlopende mythes in verband gebracht.
Praktisch
Dates
Location
De 23
Ravensteinstraat 23 1000 BrusselTaal
- Ondertiteling: Engels
- Originele versie: Portugees
Ana Vaz, Apiyemiyekî? (2019), 16mm-film, kleur, geluid, 27'23''
Ana Vaz, Há Terra (2016), 16mm-film, kleur, geluid, 12'37''
Ana Vaz, A Idade da Pedra (2013), 16mm-film, kleur, geluid, 29'
Ana Vaz, Pseudosphynx (2020), 16mm-film, kleur, geluid, 8'
Copresentatie